Alena Kocheshkova (a_runa) wrote,
Alena Kocheshkova
a_runa

*рукалицо* уж чья б мычала про орду... можно подумать, орда по киеву не потопталась. михаил черниговский, княживший в киеве, бегал-бегал из киева от татаро-монгол (очень мужественно, конечно, сваливать из города перед приходом врага, бросив все и всех), а в итоге все равно приполз к батыю на поклон «прося волости своее от него». но был убит. добегался, в общем. и то верно, ты либо воюешь с врагом, а не бегаешь просто от него, либо уже сразу сдавайся. и кстати, в киеве баскаки дольше были, чем в северо-восточной руси.
ну и остальное тоже такая... махровая альтернативная история, что хочется спросить - шо он курит? заворачивая в страницы учебника истории. а ничего, что "на северных болотах" давным-давно были новгородские земли, и столицу в киев переместили именно оттуда? думаю, владимир, до киева покняживший в новгороде, и взявший киев силой с помощью варяжского войска, отвоевав его у своего собственного брата, искренне охренел бы, услышав такую трактовку

Олександр Турчинов

21 ч · отредактировано ·
Пасаж Путіна про значення хрещення Володимиром Київської Русі для "російської нації та Росії в цілому" є спробою крадіжки чужої історичної спадщини. Коли говорити про історичне коріння, то взагалі не зрозуміло, яке відношення має один з улусів Золотої орди до Київського князівства та князя Володимира.
Після того як Володимир охрестив Русь, ще два століття ніхто не чув про Москву чи Московію, тому до Києва, Київської Русі чи Київського князя вони не мають ніякого відношення. Якщо розглядати питання з погляду історичного впливу особистості на формування "єдиної російської нації та Російської держави", то логічніше було б Москві притулятися не до нашого Київського князя Володимира, який навіть уявити не міг, що на північних болотах щось побудують, а до хана Батия, який дав Олександру Невському ярлик на княжіння.
Московське князівство змогло виникнути лише за умови підтримки татаро-монгольських завойовників. По суті, Москва і досі зберігає цю спадщину - ординську формулу управління та спілкування з сусідніми країнами. І спроби останнім часом розв'язати свої проблеми, отримавши черговий ярлик на Сході, в принципі відповідають їх ментальності, історичному та етнічному корінню.
Subscribe

 • (no subject)

  Hoya pubicalyx продавалась как "белый дракон", но наврали.

 • (no subject)

  Ну, допустим, кря

 • (no subject)

  чоррное земноводное

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 33 comments

 • (no subject)

  Hoya pubicalyx продавалась как "белый дракон", но наврали.

 • (no subject)

  Ну, допустим, кря

 • (no subject)

  чоррное земноводное