Alena Kocheshkova (a_runa) wrote,
Alena Kocheshkova
a_runa

"Тільки що на очі потрапила інформація: " 28 квітня у Чорнобилі загорівся ‪#‎ліс‬. Чим це небезпечно?". Я побачив спокійні коментарі, що все контролюють і до станції ‪#‎пожежа‬ ще далеко, наче заспокоюючи людей, але небезпека не в цьому, та й біля самої станції лісу немає. Було кілька непримітних речень, що пожежа може викликати екологічну катастрофу і є небезпека забруднення.

О, народ, чому ж ніхто не пише про реальну небезпеку повторного ‪#‎забруднення‬, а 400 га це площа 4 х 4 км. Вітер, за архівом походи, дув з півдня, тож поки що Києву не повинно нічого загрожувати.

Я, в свій час, займався проблемою лісових пожеж в зоні ‪#‎ЧАЕС‬, захистив дисертацію, є кілька наукових праць на цю тему. В 1992 - 1995 роках за проведеними дослідженнями, в основі яких використано супутникові знімки, вигоріло більше 17 тисяч га, а співставивши з картами забруднення, встановлено, що деякі пожежі відбувалися в найбрудніших місцях. Ця інформація в свій час була прихованою.
Зараз, в лісах зони ЧАЕС накопичено дуже велика кількість сухостою та повалених дерев, що спричинено ситуацією відсутності догляду за лісом, а все це чудові лісові горючі матеріали.

Нижче наведено, карта випадків лісових пожеж в зоні ЧАЕС та знищені ділянки лісу, а також супутниковий знімок, де зафіксовано пожежу в 2003 році біля зони відчуження. На рисунку видно, що дим від пожежі прямує на Київ. Поки що не відомо на площі якого рівня забруднення відбувається пожежа. В зоні є і умовно чисті ділянки, тому наразі краще зачиняти вікна."
https://www.facebook.com/dmytro.gilitukha/posts/10200617513996425?pnref=story
Subscribe

 • (no subject)

  Hoya pubicalyx продавалась как "белый дракон", но наврали.

 • (no subject)

  Ну, допустим, кря

 • (no subject)

  чоррное земноводное

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment