Alena Kocheshkova (a_runa) wrote,
Alena Kocheshkova
a_runa

Сьогодні, 4 грудня, у Тернополі представники профспілок пікетували обласну раду, вимагаючи погасити бюджетникам заборгованість із зарплати. Окрім того, освітяни вимагали повернути їм 20% надбавку до окладу за престижність педагогічної праці.

Свідком події був репортер ZIK-Стрім Андрій Орляк.

Близько трьох сотень працівників бюджетних установ Тернопільської області прийшли до будівлі обласної ради та держадміністрації. Серед мітингарів були лікарі, вчителі, робітники автодорожнього господарства та інші працівники бюджетної сфери. Вони вимагали, щоб їм виплатили заробітну плату, якої на деяких підприємства не бачили з жовтня, а також повернули доплату за престижність праці, важкі умови тощо. Люди тримали у руках плакати з гаслами «Ні звуженню соцвиплат», «Шановний вчителю, ти не престижний», «Ми проти реформ за рахунок трудящих», «Депутати, почуйте нас».

«В нашому районі великі борги із зарплати. Нам заборгували 30 % платні за жовтень і повністю за листопад. Крім того, місцеві ради самі визначають розмір надбавки за престижність праці, і хоча в бюджеті грошей немає, вони все обіцяють. Ми вже налаштовані на те, аби всіх отих депутатів і чиновників покидати у Тернопільське озеро», – обурювалася вчителька з 40-річним стажем.

«Наша сьогоднішня акція носить застережний характер. Ми плануємо висувати вимоги до Верховної Ради, щоб бюджет на 2015 рік був не бюджетом обмежень та урізань, а бюджетом наповнень. Кабмін вже виділив 50 мільйонів гривень для Тернопільської області на погашення боргів із зарплати, але поки ці гроші до нас не надійшли», – зауважив голова профспілок Тернопільщини Андрій Присяжний.

За словами голови обласних профспілок, протестувальники сформували делегацію на засідання сесії обласної ради, на якому повинні вирішувати питання розподілу 50 мільйонів, виділених Кабміном на погашення боргів перед бюджетниками Тернопільщини. Голова обласної ради Василь Хомінець, який вийшов до учасників багатолюдного пікету, пообіцяв розподілити ці кошти прозоро і виплатити зарплати і надбавки повністю. Щоправда, не всі мітингарі повірили очільникові обласної ради, дехто у натовпі вигукував: «Не бреши».
http://zik.ua/ua/news/2014/12/04/ternopilski_byudzhetnyky_pryyshly_do_oblasnoi_rady_za_zarplatoyu_546187
Subscribe

 • (no subject)

  Воин! Бди! Враг! Подслушивает! а фраза вот из этой моей старой байки

 • (no subject)

  "хозяйко, я тебе шо - бурундук, по деревьям бегать?!"

 • (no subject)

  мышшаж шейно-воротниковой зоны

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment